4 قانون برای خرید عطر و ادکلن برای زمستان و پاییز

فصل سرد از راه رسیده و کم کم باید لباس های گرم بپوشیم انتخاب عطر هم مثل لباس می ماند. برای فصول گرم عطر سبک و خنک مناسب است توی فصول سرد عطر های گرم در این پست ما می خواهیم 4 نکته برای انتخاب عطر مردانه یا زنانه به شما بگوییم و با رعایت کردن این نکات شما می توانید یک تیپ پاییزی یا زمستانی مناسب بزنید .

در ابتدا توضیحاتی درباره را یحه عطر می دهیم که فهمیدن این مطلب برایتان آسان بشود.

هر عطر سه رایحه یا نت اولیه، میانی و نت پایه (پایانی) دارد. این سه نت در ترکیب با هم آکورد یک عطر را می‌سازند.

نت اولیه رایحه‌ای بسیار سبک و تازه است که بلافاصله پس از استفاده از عطر به مشام می‌رسد. این رایحه به سرعت هم از بین می‌رود. برای مثال هرگونه عطر و بوی مرکبات جزو رایحه‌ی اولیه عطر به حساب می‌آید.

نت میانی یا همان قلب عطر، بویی است که پس از از بین رفتن رایحه‌ی اولیه به مشام می‌رسد. بوهایی مانند عطر گل‌های رزماری یا بنفشه در دسته‌ی نت‌های میانی قرار می‌گیرند.

رایحه‌ی پایه یا نت انتهایی، قوی‌ترین رایحه‌ی یک عطر است که برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

1-عطری که برای پاییز و زمستان انتخاب می کنید باید نت پایانی گرم و قوی داشته باشد

اولین و شاید مهم‌ترین نکته در انتخاب عطر مناسب برای پاییز و زمستان توجه به رایحه‌ی پایه یا نت پایانی آن است. رایحه‌ی پایه در یک عطر یا ادکلن پاییزی و زمستانی باید گرم و قوی باشد؛ رایحه‌هایی مانند عطر وانیل، چوب، نعنا و مشک.

۲. عطر و ادکلن شیرین برای فصل سرد مناسب‌تر است

در ماه‌های سرد سال هیچ چیز نمی‌تواند جای یک عطر شیرین و گرم را بگیرد. عطرهایی با رایحه‌ی دسر، وانیل، شکلات و کارامل برای پاییز و زمستان کاملا مناسب هستند.

 

ممکن است در فصل گرم عطرهای شیرین به نظر بیش از حد قوی و تند به نظر برسند اما در هوای سرد بهترین انتخابند. برندهای دیور و پرادا کندی انتخاب‌های خوبی برای عطر و ادکلن شیرین در اختیار شما قرار می‌دهند.

۳. در فصل سرد از عطر تند نترسید

عطرهای تند با رایحه‌های شرقی انتخاب مناسبی برای استفاده در ماه‌های سرد سال هستند. این عطرهای تند معمولا رایحه‌ای از دارچین، زنجبیل، زیره و جوزهندی دارند.

عطر و ادکلن‌های تند معمولا گرم، عجیب و پیچیده‌اند. بهترین عطرهای تند مردانه و زنانه را می‌توانید در برند شانل پیدا کنید.

۴. پاییز و زمستان را وارد دنیای چوبی شوید

انواع رایحه‌ی چوب مانند چوب صندل، چدار، نعناع و بلوط هم از رایحه‌های شرقی مناسب برای پاییز و زمستان به شمار می‌روند. رایحه‌های چوب معمولا خشک و زمینی و نزدیک به عطر مشک هستند و در فصل سرد برای عطر زنانه و مردانه انتخاب خوبی به شمار می‌روند.